Kuchnia utkana z lnu…

woreczekMawia się, iż gdy człowiek dobrze czuje się w kuchni, oznacza to, iż w domu jest dobrze rozłożona energia. Magia tego miejsca polega jednak nie tylko na ciepłej, rodzinnej atmosferze. Możemy osiągnąć ją także za pomocą odpowiednich dodatków. Idealnie sprawdza się tutaj polski len. Wszak jest to produkt ekologiczny, bardzo klasyczny i pełen niezwykłego czaru. Chleb trzymany w lnianych woreczkach zabierze nas do lat dzieciństwa, być może do domu babci, pachnącego świeżym ciastem z owocami. To udany połączenie wspaniałego wyglądu z funkcjonalnością, bowiem pieczywo trzymane w takim „chlebaku” na długo pozostaje świeże i chrupiące.

 

Syntetyczne ściereczki kuchenne z dużym dodatkiem poliestru? Tosowy nie jest dobry pomysł. Zdecydowanie lepiej wybrać produkt naturalny, stworzony z największą dbałością o każdy detal z materiału lnianego. Ścierka jest nieodłącznym elementem wyposażenia kuchennego, ale nie musi pełnić w nim jedynie roli funkcjonalnej. Ta wykonana z lnu to atrakcyjna dekoracja, która efektownie podkreśli wiejski, prowansalski lub skandynawski styl kuchennego wnętrza. Będzie też po prostu swojska, rodzinna, domowa, jak w kuchniach seniorek rodu, kiedy len królował na ścianach, stołach i szafach.Dodatkowo dekorowana  motywami będzie ciepłym dodatkiem do wnętrza, a przy okazji też posłużydo wytarcia mokrych dłoni lub innych kuchennych zadań.

Tkanina lniana sprawdza się także z powodzeniem w roli fartuszków kuchennych, pełnych uroku, a jednocześnie klasy i stylu. Lniane fartuszki będą naturalnym dodatkiem dla każdej gospodyni domowej, która nawet w swoim kuchennym królestwie chce wzglądać wyśmienicie.

JDSC_0697,1uż nasi przodkowie wiedzieli, że naturalne produkty to samo zdrowie. Naturalne zioła znów powracają do łask i także my doceniamy ich właściwości.  Należy jednak zapewnić im odpowiednią formę przechowywania. Większość ziół wystarczy przechowywać w lnianych, przewiewnych woreczkach.

Pięknie udekorowane okno to wspaniała ozdoba każdej kuchni. Dlatego lniane zazdrostki w oknach sprawdzą się w tym przypadku idealne, wprowadzą do pomieszczenia niezwykły, pełen ciepła i rodzinnej atmosfery nastrój.
Nikogo nie trzeba przekonywać, iż najważniejszym punktem każdej kuchni jest stół. To właśnie tu spotykamy się podczas posiłków, rozmawiamy, a także odpoczywamy po ciężkim dniu. Gdy znajduje się na nim lniana konfekcja stołowa, zaczerpnięta wprost z natury, wprowadzamy do tego miejsca sporą dawkę elegancji w najlepszym wydaniu.

 

SHARE IT:

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>